Održana radionica za privrednike posvećena Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_5540-1024x683.jpg

Projektni tim Žan Mone modula održao je 9. oktobra 2019. godine radionicu za privrednike na temu „Učešće država jugoistočne evrope u Procesu stabilizacije i pridruživanja: posledice po poslovnu zajednicu“. Radionica, kojoj je prisustvovalo 50 privrednika, održana je u saradnji sa Nacionalnom alijansom za lokalni ekonomski razvoj (NALED). Radionicu su otvorili prof. dr Zoran Mirković, dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, g. Slobodan Krstović, projektni koordinator NALED-a, i prof. dr Dušan V. Popović, upravnik Žan Mone modula. Polaznici seminara imali su priliku da se upoznaju sa institucionalnim okvirom Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, mogućnostima za slobodni promet robe i kapitala, uslovima plaćanja između EU i država jugoistočne Evrope, te pravu nastanjivanja i zaštiti konkurencije. Program radionice možete pogledati ovde.